svadba-lk-232

Svadobný obrad a krst


Svadba a krst Ľ & M & M

Keď začnete zhánať fotografa na krst deň pred obradom, nemusí to vyjsť. Ale Ľubka mala šťastie, že som našla jej dotaz na FB a ja som mala v tú sobotu voľno. Nakoniec to bola svadba a krst naraz!

Mala som veľkú radosť, že budem mať príležitosť zachytiť naraz dve krásne slávnostné rodinné udalosti. Ešte k tomu v tak nádhernom prostredí, akým je grécko-katolícky kostol na ul. 29. aug. v Bratislave. Prišla som o niečo skôr, ako svadobčania, tak som sa chvíľu kochala úžasnou výzdobou a maľbami.

svadba-lk-232
svadba-lk-175

V tomto krásnom kostole Ľubka so svojím partnerom Milanom spečatili svoje áno a zároveň dali pokrstiť aj svojho syna Milanka.

Boli to trochu iné obrady ako som doteraz zažila. Oba sa začali na konci uličky oproti oltáru, kňaz spolu s nevestou a ženíchom sa postupne presunuli k hlavnému oltáru. Tu ich kňaz "korunoval" na kráľa a kráľovnú - čím vlastne jeden pre druhého v manželskom zväzku sú. Bol to neskutočne krásny pohľad na nich, s tými korunami na hlavách... 
Na moje prekvapenie, prstene si vymenili už cestou k oltáru a tak sme museli narýchlo kvôli fotkám improvizovať, kým sa začal krst Milanka.

 

Milanko mal zo začiatku celkom "svätú" trpezlivosť. So záujmom sa hral s bradou krstného otca alebo obdivoval kňazovo rúcho. Rodičia sedeli pred oltárom v prvom rade a s napätím sledovali ako sa sitácia vyvinie, keď začal Milanko mrnkať. Kým sa obrad presunul k oltáru, dieťatko bolo už dosť nesvoje, tak na chvíľu putovalo do náručia rodičov. 

 

svadba-lk-237
svadba-lk-276

 

Počas samotného krstu sa miešal jeho plač s hlasom kňaza. Dosť nahlas dával najavo nespokojnosť, že bol odňatý z náručia mamy.
Našťastie pre neho sa už celý ceremoniál chýlil ku koncu a záverečnú časť kázne si užíval spokojný v náručí mamy a ocka.

 

Bol krásny slnečný deň. Tak som po obrade na nádvorí kostola urobila aj zábery z gratulácií svadobčanov mladomanželom a aj zopár spoločných rodinných fotografií do albumu, kým sa odobrali na svadobnú hostinu.

Rýchle, milé, krásne, zaujímavé a nevšedné bolo toto naše stretnutie.. Niekoľko ďalších fotiek nájdete v albume Ľubka & Milan & Milanko

 

svadba-lk-336

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *