zuzi-10

Retuš. Áno, či nie. Ak áno, koľko?

Retušovať?

Väčšinou síce fotím momentky, ale niekedy sa mi dostane do rúk aj práca s portrétom. Odjakživa tvrdím, že chcem zachytávať na svojich fotkách ľudí vo svojej prirodzenej kráse, bez masívnej retuše. T.j. bez nejakých hrubých zásahov do ich výzoru počas spracovania. Retuš v pravom slova zmysle používam minimálne. Obvykle sa zameriam len na úpravu expozície, kontrastu, orez, prípadne ČB prevod. Všetko tak, aby atmosféra bola zachovaná, či mierne zvýraznená.

Včera som oprášila zopár záberov z fotenia s krásnou tehotnou Zuzkou a dnes som sa skúsila pohrať s jedným záberom. Je to momentka Zuzky, ktorú som urobila ešte v rámci "zahrievania" počas zoznamovacieho rozhovoru.

Zuzka má perfektnú pleť, krásne dlhé ryšavé vlasy, neustále sa usmieva. No proste podľa mňa vyzerá perfektne a aj ten záber pred úpravou je dosť dobrý. Skúsila som, čo dokážem urobiť s fotkou vo photoshope. Rozhodla som sa v rámci môjho presvedčenia aplikovať iba jemné úpravy. Trochu som zjednotila pleť farebne, na modeláciu použila presvetlenie a stmavenie. Nakoniec som pridala na intenzite jej farby vlasov. Žiadne odstraňovanie štruktúry pleti - ako vrásky či póry. Zuzka ma krásne vejáriky smiechu okolo očí a to jej dodáva živosť.

Pozrite si, ako vyzerá porovnanie, predtým a potom. Posúvaním bežca smerom doprava odkrývate foto po úprave a naopak pred úpravou.
Čo poviete, môže byť?

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *